30 kwietnia 2012

Makijaż: Pawie oko

Witajcie dziewczyny,
jestem już zdecydowana i przygotowana by rozpocząć blogowo-urodową przygodę. Mam nadzieję, że spodoba się Wam forma mojego bloga oraz jego treść. Pisać będę o typowo kosmetycznych tematach - produktach do pielęgnacji, mojej ukochanej kolorówce oraz postaram się wrzucać makijażowe stepy. Jeżeli macie jakieś sugestie, propozycje - piszcie. Dopiero zaczynam i chętnie zwrócę uwagę na wszystkie rady.

Na samym początku, nawiązując do motywu bloga, przedstawię moją interpretację pawiego oka :)


- Pierwszym krokiem jest przygotowanie okolic oka pod makijaż. Ja pędzlem rozprowadzam podkład, następnie delikatnie opuszkiem palca wklepuję w powiekę bazę pod cienie:


- Następnie nakładam jasny, lekko opalizujący zielony cień, odrobinę wychodząc ponad załamanie powieki:


- Kolejnym etapem jest nałożenie na ruchomą powiekę turkusowego cienia:


- Rozcieramy górną granicę kolorów puchatym pędzelkiem, aby uzyskać ładne przejście:


- Załamanie podkreślamy intensywniejszym zielonym cieniem, lekko wychodząc ponad ruchomą powiekę, jak w przypadku jasnego zielonego cienia:


- Teraz czas na nadanie kolorów. Na ruchomą powiekę kładziemy cień niebieski - bliżej wewnętrznego kącika, oraz fioletowy, przy kąciku zewnętrznym. Delikatnie blendujemy, nadając łagodne przejście między nimi. Jednym z tych dwóch kolorów podkreślamy dolną powiekę:


- Teraz czas na nadanie akcentu. Złotym cieniem nałożonym na mokro oraz skośnym pędzelkiem maluję kreskę - od wewnętrznego kącika do mniej więcej połowy oka. Również dolną powiekę delikatnie akcentuje. Wewnętrzny kącik oraz łuk brwiowy rozświetlam jasnym złotem:


- To już prawie ostatni etap - namalowanie kreski eyelinerem. Maluje ją od połowy, tam gdzie skończyłam złotą kreskę. Przejście między nimi delikatnie zmiękczam pędzelkiem. Czarną kreskę wyciągam w wyraźną jaskółkę:


- To już koniec! Pozostało jedynie wytuszować porządnie rzęsy. Dla lepszego efektu polecam nakleić sztuczne rzęsy lub kępki - ja przykleiłam wachlarzyk od zewnętrznej połowy oka. Są to zwykłe rzęsy na pasku przecięte na pół, dla subtelniejszego efektu:


Makijaż gotowy! Jest to zdecydowanie dramatic look, chociaż kiedyś i tak zdarzało mi się wychodzić na co dzień :) Świetnie nadaje się na nadchodzące, letnie imprezy, nadając spojrzeniu wyrazistości i odrobiny szaleństwa. A jak wam podoba się moja interpretacja pawiego oka? Myślę, że będę jeszcze podchodziła do tego tematu wiele razy, ponieważ można go zinterpretować na wiele zupełnie odmiennych sposobów.

Kosmetyki, jakich użyłam:
Paleta 180 cieni z allegro, Hean Delta w kolorach złota, maskara Essence I love extreme, rzęsy na pasku z Natury.

Mam nadzieję, że dziewicza notka przypadnie Wam do gustu :)
Życzę udanego majowego weekendu!

23 kwietnia 2012

Falstart

Każdy kiedyś zaczynał, czy to blog, czy nowy etap w życiu, pracę, znajomość. Ja też teraz szykuje się na coś nowego - nowego bloga, który w tym momencie odwiedzacie. Jednak zanim wszystko ruszy, muszę odpowiednio się przygotować. Więc, jeżeli jesteście zainteresowani, bądźcie w gotowości - już niedługo wszystko ruszy z pełną para!